سه شنبه
1401/04/14
مرکز فروش 03154750439

مواد اولیه تولید فرش ماشینی در بورس کالا عرضه میشود.

' محسن صالح نیا ' روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی صاحبان صنایع فرش ماشینی در کاشان گفت: تمهیداتی در راستای حمایت از تولیدکنندگان فرش ماشینی اندیشیده شده که عرضه مواد اولیه مورد نیاز تولید فرش ماشینی مانند پلی پروپیلن از جمله این تهمیدات است.

وی افزود: با این اقدام واحدهای تولیدی می توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را بدون واسطه خریداری کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: همچنین ارز مورد نیاز برخی مواد اولیه که شرایط تولید آنها در داخل کشور امکانپذیر نیست، با هماهنگی بانک مرکزی تامین خواهد شد تا صنعت تولید فرش ماشینی در کشور با وقفه مواجه نشود.
صالح نیا بیان کرد: فرش ماشینی، بخشی تاثیرگذار به ویژه در صنعت منطقه کاشان است که دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از فعالان این صنعت به کار گرفته است و امید می رود که تا 2 ماه آینده نتیجه این تلاش ها ملموس شود.

وی با اشاره به صادرات بیش از 350 میلیون دلار انواع فرش ماشینی از جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور در سال گذشته اضافه کرد: بیشتر این صادرات از منطقه کاشان انجام شده است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در مورد تامین مواد اولیه صنایع فرش ماشینی گفت: برخی مواد اولیه این صنعت در داخل کشور از سوی کارخانه های پتروشیمی تولید شده و در اختیار صاحبان صنایع قرار می گیرد.

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب